Acil Ünitesi

Hayatın pamuk ipliğine bağlı olduğu anlarda...
Hayatın pamuk ipliğine bağlı olduğu anlarda profesyonellik daha da önem kazanır. 365 gün 24 saat Yenilenen, genişleyen ve ve modern tıbbi cihazlarla donatılan, yaya ve acil trafiği açısından ulaşım kolaylığı bulunan Acil Ünitemiz uzman sağlık kadrosu ile yılın 365 günü 24 saat hizmetinizde. 
Tüm optimum koşulların sağlandığı Acil Servisimizde; kaza sonrasında her türlü yaralanma, düşme, yanık, bayılma, kanama, ateş, solunum güçlüğü, kalp krizi, zehirlenme ile ilgili her türlü acil müdahaleler yapılıyor, gerektiğinde ameliyat tam teşekküllü acil ekibimiz tarafından hızla gerçekleştiriliyor.
 
Acil Ünitemiz; ilk müdahale için her türlü ekipmana ve sağlık kadrosuna sahip Ambulans hizmetleri ile destekleniyor. Hastaneye gelen acil çağrı ile göreve hazır durumda olan ambulans ekibi derhal harekete geçiyor.
 
Anestezi
 Duyumsama yokluğudur. Ağrısız ve güvenli bir ameliyat için kişinin çeşitli ilaçlar yardımıyla ağrı duymasının engellenmesidir. Anestezi hem ameliyat sırasında kişinin ağrı duymasını engeller hem de ameliyatı yapan cerraha uygun çalışabileceği bir ortam yaratır. Anestezi, anestezi uzmanı doktorumuz  tarafından yapılır.
Anestezi yöntemleri;
 Genel anestezi, spinal anestezi, epidural anestezi, sinir bloğu anestezisi ve lokal anesteziden başlıkları altında 4 gruba ayrılır. Kullanılacak anestezi yöntemi, hastanın genel sağlık durumuna, eşlik eden hastalıkların varlığına, ameliyat yerine göre belirlenir.
ilaçlar yardımıyla bilincin ortadan kaldırıldığı bir yöntemdir. Genel anestezide başlangıç olarak damardan verilen bir ilaç yardımı ile bilinç kaybolur.
Spinal ve epidural anestezi , bel bölgesinde omurilik sinirlerinin geçtiği kanala anestezik maddeler verilerek yapılır.
Sinir bloğu anestezisi, özellikle kol ve bacak cerrahisinde bu bölgeye giden sinirler uyuşturularak o bölgenin ağrısız cerrahisi sağlanabilir. (El cerrahisinde kolun ana sinirinin koltuk altından girilerek bir iğne ile uyuşturulması gibi).
Lokal anestezi, özellikle küçük alanlarda yapılan cerrahi girişimlerde tercih edilir. Burada sadece girişim yapılacak bölge uyuşturulur, hastanın bilinci yerindedir. Lokal anestetik madde bir enjektör yardımı ile cerrahi yapılacak alanın çevresine enjekte edilir ve buradaki sinir alanları uyuşturulur.
 Hastanemizde  ,  Bypass ve Kapak ameliyatlarında Genel anestezi ve Varis ameliyatlarında  spidural anestezi yöntemi kullanılmaktadır.
 
Önemli Noktalar;
Anestezi öncesi yapılan görüşme, fizik muayene ve testlerle her hasta için ameliyat riski belirlenir. Ameliyat ve hastanın güvenliği için riski arttıran faktörler düzeltilir.
Ameliyat boyunca kalp atımı, ritmi, kan basıncı, kandaki oksijen miktarı anestezi doktoru tarafından yakın bir şekilde izlenerek, bu parametrelerde gelişebilecek değişikliklere ilaçlarla anında müdahale edilebilir.
Anestezi yöntemi anestezi doktoru tarafından hastanın genel durumu, hastalıkları, ameliyat yeri ve hastanın tercihi göz önüne alınarak belirlenir.
 
Anestezi ve Reanimasyon bölümümüz ; 
 Anestezi ve Yoğun Bakım alanlarında tam donanımlı aletleri ile 24 saat kesintisiz Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı doktorumuz , 2 ameliyathane , 4 yataklı Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım , 2 yataklı Koroner yoğun Bakım ünitelerinde hizmet vermektedir.